Masterclass data governance: van ruwe data naar oneindige mogelijkheden 16 November 2016 – Meld u nu aan!
10 oktober 2016
16.11.2016 9.30 – 16.30 Sparrenheuvel 32 Zeist
“Meldplicht datalekken ook voor kleine zorgaanbieders” (Zorgvisie, november 2015)
“Data-analyse alleen heeft geen zin” (Financieel dagblad, februari 2016)
“Philips-topman wil openheid over ziekenhuisdata” (Financieel dagblad, februari 2016)
“Miljoenen zorggeld verspild aan ‘chaotische’ kwaliteitsmetingen” (Financieel dagblad, januari 2016)
“Gedrag voorspellen met Big Data” ( Zorgvisie ICT, december 2015)
De mogelijkheden van Business Intelligence, Big Data, Open Data en Analytics zijn immens. Het landschap is groot en de ontwikkelingen eindeloos. Wat betekent dat nu concreet voor u op dit moment? Mist u de boot? Laat u zich leiden door de grote massa? Of vaart u met gezond verstand een eigen koers?
Correcte informatie die in de juiste vorm en op het gewenste moment beschikbaar is voor gebruikers lijkt binnen zorgland nog lang geen vanzelfsprekendheid. Laat staan dat data optimaal kunnen worden ingezet bij de interne informatievoorziening. Integendeel: voor veel zorginstellingen vormt het beheer van de wekelijks soms met vele gigabytes aangroeiende data geen voordeel, maar een groot risico. Er is dan ook behoefte aan een geïntegreerde aanpak, hoe niet alleen ‘hygiëne eisen’ t.a.v. data risico’s opgepakt kunnen worden, maar ook hoe al die beschikbare data ingezet kan worden voor het optimaliseren van het zorgproces of ondersteuning van de besluitvorming. Door de breedheid van het thema, waar veel expertise gebieden bij elkaar komen, is dit een zeer complexe opgave.
Speciaal voor zorgorganisaties ontwikkelde M&I/Partners het ‘Data Maturity Model’. Aan de hand van dit model kunt u bepalen waar uw organisatie staat m.b.t. datamanagement, bepaalt u uw doelstellingen en definieert u het groeipad om uw ambities te verzilveren. Voor meer informatie over het Datamanagement bij M&I/Partners, klik hier!
Wanneer is deze masterclass interessant voor u:
- Als u meer grip wil krijgen op het verbeteren van zorgprocessen en beleidskeuzes te onderbouwen met behulp van data.
- Als u meer te weten wil komen over data management, data governance en het verhogen van data kwaliteit.
- Als u aan de vooravond staat van een grote verandering/ implementatie op het gebied van Data Ware Housing (DWH), Elektronisch Patiënten dossier (EPD) of Elektronisch Cliënten Dossier (ECD).
- Als u zoekende bent naar een data strategie voor uw organisatie.
Akkadeemi heeft samen met de expert van M&I/Partners een 1-daagse programma ontwikkeld waarin we aan de slag gaan met het beantwoorden van de volgende vragen:
- Wat is data kwaliteit en hoe zorgt u daarvoor?
- Wat is data management en hoe organiseert u dat?
- Wat is data governance en hoe borgt u dat?
- Welke impact heeft de kwaliteit van data op uw organisatie?
- Hoe zet u ruwe data om naar kwalitatieve waardevolle informatie?
- Waar staat uw organisatie qua volwassenheid op het gebied van data?
- Welke acties helpen uw organisatie een fase verder?
Datum: 16 november 2016
Tijdstip: 09.30 tot 16.30 uur
Kosten: € 695,00 inclusief btw, materiaal en lunch
Geaccrediteerd door de NVZA (5 punten) en ABAN (6 punten).
Inschrijven kan via het contactformulier.
Vermeld daarbij het programma en de datum.